Jak a proč jsem začala vařit

9. července 2018 v 0:00 | Klára |  Ze života maturantky
Zdravím,

v roce 2016 jsem zjistila, že jsem ten nejvíc marnej člověk na vaření. Jako úplně reálně jsem si nedokázala udělat ani vajíčka. Nevím, co byl ten první impulz, který byl natolik silný a motivující, že vydržel až do teď. Možná to byl fakt, že jsem se chtěla stravovat zdravěji a levněji. Nebo být na sebe pyšná, že si dokážu připravit jídlo a tak udělat další nezávislý krok v mém životě.

Každopádě jsem si dala předsevzetí na rok 2017, že začnu vařit. Pustila jsem se do toho po hlavě. K narozeninám jsem si prosila zástěru a založila jsem si nový sešit na tipy a takové to basic vaření. Jak udělat dokonalé palačinky, vajíčka a věci, které někdo umí už na základce. Já jsem nikdy tuhle potřebu ani neměla, jelikož moje mamka umí dokonale vařit a já jsem vždy nesnášela jakoukoliv kritiku na mou osobu (nyní to je jeden z mých hlavních bodů, na kterých makám v rámci práce na sobě samé).

Na začátku jsem myslela, že jsem největší neschop a že nikdo jako já není. I přesto jsem vygooglovala "Jak se naučit vařit" a divila jsem se kolik článků jsem našla. Mimo tohohle skvělého motivačního článku se mi zalíbil i tento článek o tom, jak skutečně začít krok za krokem. A podle toho jsem si vedla i svůj sešit s poznámkami. Pak jsem se do toho pustila a začala nějak přijímat kritiku a rady od mé mamky. Ona byla nadšená, že její dcera bude možná i na vdávání Smějící se a já z prvních poživatelných výsledků.

Dnes jsem nadšená z každého nového jídla, které uvařím. I z těch již osvědčených. Miluju ten pocit, když někdo okusí můj pokrm a chutná mu. Vaření beru jako celoživotní výzvu, jelikož vidím pořád jídla, která se chci naučit. Mým nejbližším cílem je nauči se pořádný poctivý vývar a to jak použít papiňák. Velmi sluníčkově musím rovněž dodat, že vaření mě naučilo trpělivosti a začala jsem díky tomu pracovat na mém problému s kritikou.

Vězte, že i na tomto blogu, ač není a nikdy nebude o vaření, se budou čas od času objevovat recepty.

Dobrému jídlu zdar
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama